AnaSayfa >> Hizmetlerimiz >> Saç Muayenesi ve Analizi
Saç Muayenesi ve Analizi

 Muayene sırasında saç ekimi yapılacak olan bölgedeki saçların yapısı ve verici bölgedeki saçların sıklığı saç analiz cihazları ile incelenir ve bu değerler sonucunda kişinin ne kadar saça ihtiyacı olduğu ve ense bölgesinden ne kadar saç kökü alınabileceği hesaplanır ve ona göre bir planlama yapılır. Genel muayene esnasında kişinin önceden geçirmiş olduğu bir hastalık ya da ciddi bir sağlık problemi varsa değerlendirilir. Kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılı kalınlığı, verici alan sıklığı, saç kaybının derecesi ve kişinin beklentileri değerlendirilmelidir. Saç kaybı her kişide farklı oranlarda olabilir. 

Saç kaybının derecesine göre saç nakli yapılacak saç grefti sayısının önceden hesaplanması gereklidir.
İnce saç teli ya da açık saç rengine sahip olanlarda saç ekim sıklığı kalın saç teli ya da koyu saç rengine sahip olanlara göre daha az gibi görünebilir. Bu yüzden ilk gruba daha yoğun bir ekim yapılmasının planlanması estetik açıdan daha tatmin edici sonuçlar verecektir. 

Tüm bu analizler saç ekiminin başarısını etkileyecek önemli değerlerdir. Planlama ve saç ekimi bu analizler sonucunda yapılmalıdır. 

 


Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

307 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 55 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 58 Oy