AnaSayfa >> Haberler >> Hormon Takviyesi Almak Neden Zararlı Olabilir ?
Hormon Takviyesi Almak Neden Zararlı Olabilir ?

 Amerikalıların hamburgerlerinin porsiyon büyüklüğüne veya her gün mantar gibi çoğalan internet sitelerine baktığımızda, onların “ne kadar çok, o kadar iyi” olarak düşündüklerini anlayabiliriz.

Buna paralel olarak, geçici çözümler üreten birçok firma da kilo alımından güçsüz kaslara kadar bütün sağlık problemlerine çözüm olarak ekstra hormon sunuyor.

 

Ancak, hormon sistemimiz bir hesap defterinden daha karmaşık olduğu için “ne kadar çok, o kadar iyi” felsefesi burada geçerli değildir.

 

Nasıl ki evinizdeki bütün muslukları aynı anda açamaz, ısıyı artıramaz veya bütün ışıkları açamıyorsanız, vücudunuzda da bunu yaptığınızda sisteminize aşırı yüklenme yapılmış olur ve bu da kısa devreye sebep olur.

 

Hormonlarınızı kilo vermek veya diğer rahatsızlıklar için kendi başınıza anabolik steroidlerle (sentetik bir hormon grubu) yüklediğiniz her seferde vücudunuzun kontrolden çıkmasına neden oluyorsunuz.

 

Örneğin: Sıklıkla, testosteronu metabolize eden androjenik sterodid veya diğer takviyeler kullanan atletlerde ilgili haberleri okuruz.

 

Bu aşırı testosteron büyük problemlere neden olabilir. Ayrıca yan etkiler olarak, kardiyovasküler sorunlar ve böbrek problemleri gibi daha ciddi sıkıntılar da yaratabilir.

 

Vücudunuzu hormon takviyeleriyle desteklemeye çalışıyorsanız, başınıza gelebilecek en iyi şey, kaybedeceğiniz şeyin sadece paranız olmasıdır.

 

 
24 Haziran 2011 Cuma 18:59:18

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

309 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 54 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 60 Oy