AnaSayfa >> Haberler >> Selülitle Savaşmak İçin ...
Selülitle Savaşmak İçin ...

Selülitlerle savaşmanın hiç bir yolu olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Neredeyse bütün kadınların yüzleştiği bu rahatsız edici güzellik sorunuyla savaşmak için güçlü silahlar bulunuyor. Piyasadaki en çok satan anti-selülit ürünlerinden diyet tüyolarına kadar nelerin işe yarayıp yaramadığıyla ilgili gerçekleri öğrenin.

 

Cildin pürüzlü engebeli çukurlu ve portakal kabuğuna benzer kısmı olan selülitlere sahipseniz, yalnız değilsiniz. Yaklaşık olarak 10 kadından 9′unun uyluk, kalça, göbek ve kollarında selülit bulunuyor. Günümüzde kadınlar pahalı kremlerden riskli ameliyatlara kadar çeşitlilik gösteren anti-selülit tedavileri için yılda 12 milyon dolardan daha fazla para harcıyor. Bu kadar çok ürün ve uygulamalar arasından gerçekten işe yarayanları bulmak oldukça zor.

 

Peki selülit tam olarak ne demek? Biriken yağ deri altındaki bağlayıcı dokuyu ittiğinde selülit oluşur. Birçok kadının kabusu olan selülite erkeklerde çok daha az görülür. Çünkü, kadınların cildi daha ince ve gözeneklidir; böylece yağ hücreleri çoğaldığında daha fark edilir halde olurlar.

 

Selüliti tamamen yok eden bir yöntem henüz bilinmiyor ancak selülit görünümünü en aza indirmeye yardımcı yollar var. Böylelikle mayoları giyip plajda güvenle yürüyebilirsiniz.

 

Selülit ve Diyet

 

Fazla Tuz ve Şekerden Uzak Durun

Sağlıklı bir beslenme programı uygulamak selülitlerin azalmasına yardımcı olur. İlk olarak, yağ hücrelerinde depolanan ve büyümelerine neden olan şekeri fazla tüketmemeniz gerekiyor. İkinci sırada ise tuz tüketimini azaltmak geliyor. Çünkü sodyum vücutta sıvı tutulumuna neden olarak daha çok selülit oluşumuna yol açıyor. Günde 6 çay kaşığından fazla şeker tüketmeyin ve 200 mg’dan fazla sodyum içeren yiyeceklerden uzak durun.

 

 

Günde 8-10 Bardak Su İçin

Su, deri altındaki yağ tabakalarında saklanan ve selülitleri daha görünür hale getiren toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Su içmek aynı zamanda cildi toparlar ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

 

Kelp

Kelp, klorofilli yeşil bitkilerde bulunan bir ksantofil bileşiği olan  ve vücudun yağ yakmasına yardım eden fukoksantin içerir. Araştırmalara gore, kelp yemek vücut ağırlığında %5 – 10 arasında azalmaya ve böylece selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur. Diyetinize kelpi ekleyin. Uygun bir fiyata kurutulmuş kelp satın alarak çorbanıza veya salatanıza ekleyebilirsiniz. Veya bir vitamin mağazasından 300 mg. kapsül şeklinde alabilirsiniz.

 

Selülit ve Cilt Kremleri

 

Aminofilin krem

Bu yeni selülit kremi aynı zamanda bir çok solunabilir astım ilaçlarında kullanılan organik bileşik “ aminofilin “ içerir. Cilde uygulandığında bu madde yağ hücrelerinin kırılmasına ve böylece yağın daha kolay yakılmasına yardımcı olur. Aminofilin kremden daha çok fayda sağlamak için kolajen oluşumuna yardımcı olan C vitaminini her gün 75 mg. alın. Bir kivi veya bir kase çilek işinizi görecektir. Bu kremi problemli bölgeye her gün uygulayın.

 

Retinol Krem

Retinol, kolajen oluşumunu engelleyen serbest radikalleri azaltmaya yardımcı bir A vitamini türüdür. Retinol, cildin pürüzsüzleşmesine ve selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur. 56 gr. lık şişede 100.000 IU (uluslararası birim) A vitamini olmalı. En iyi sonuç için A,C ve E vitaminlerini içeren % 100 retinol krem kullanın.

 

Esnek Olmayan Çamaşırlar

Esnek iç çamaşırları selülitli bölgeye yapışarak görüntüsünü daha da belirginleştirir. Kenarları dikişsiz ve yumuşak kumaştan yapılmış, esnek olmayan iç çamaşırlar kullanın. Cilde daha az basınç uygulamış, kan akışını hızlandırmış ve yağın istenmeyen bölgelere ulaşmasını engellemiş olursunuz. Tanga ve diz altına kadar uzanan iç çamaşırları tercih edebilirsiniz.

 

Çok Satan Selülit Giderici Ürünlerin Arkasındaki Gerçekler

Anti-selülit ürünlerinin çoğu kısa sure içinde mucizeler yaratmayı vaat ediyor. Peki bunların kaçı bu mucizeleri gerçekleştiriyor. İşte bilmeniz gerekenler :

 

Masaj Aletleri

Masaj aletleri işe YARIYOR. Nasil mı? Selülit, deri ve yağ arasındaki bağlayıcı şeritlerin yağı yüzeye çekerek ciltte pürüzlü görünüme neden olmasıdır. Bir sürtünme oluşturarak bu şeritleri geçici olarak gevşetebilir veya yumuşatabilirsiniz. Masaj dolaşımı harekete geçirir ve artan sıvıları boşaltmaya yardımcı olur. Yağ hücreleri yeterince “dolu” olmadıklarında çukurlar da pürüzsüz görünürler. Pille çalışan bir masaj aletini deneyin.

 

Diüretik Bitkisel Takviyeler

Diüretik (idrar söktürücü) bitkisel takviyeler işe YARAMIYOR. Sıvı oluşumunu azaltmaya ve yağ hücrelerini kısa bir süreliğine küçültmeye yardımcı olsa da aslında idrarı sistemimizden atarken bu takviyelere gereksiz para harcamış oluyoruz. Ayrıca bu ürünler sindirim sistemimizi ve vücudun başka bölgelerini de olumsuz şekilde etkileyebilir.

 

Kafeinli Krem

Kafeinli kremler işe YARIYOR. Kafein yağ hücrelerini kırarak cildin daha pürüzsüz ve düzgün görünmesine yardımcı olur. Kafein, selülitin olduğu bölgedeki suyu emerek cildi sıkı ve gergin tutar; böylece geçici olarak pürüzsüz bir görünüm sağlar. Bu ürünleri alırken yoğunluğa göre sıralanmış olan içindekiler kısmına bakın. %5 kafein içeren bir ürün tercih edin. Kafeinli kremlerin fiyatları 35-150 TL arasında değişebiliyor.

 

Sonuç: Selüliti yok etmek için kalıcı bir çözüm yok ama görünümünü azaltmanın yolları var. Paranızı pahalı ürünler veya tedavilere harcamak yerine önce bu uygun fiyatlı ve etkili silahları deneyin.
24 Haziran 2011 Cuma 18:55:09

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

304 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 55 167 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 18 56 Oy