AnaSayfa >> Kontrollü Zayıflama >> Selülit ve Bölgesel Yağlanmada Radyofrekans ...
Selülit ve Bölgesel Yağlanmada Radyofrekans ...

 Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir.

 
Radyofrekans Etkileri ;
 
Selülitlere Bölgesel yağ birikimlerini azaltır.
Kollardaki gevşemelere Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanmasını sağlar.
Tüm yüzün toparlanması (kolajen stimülasyonunun uyarılması) uygulamalarında kullanılmaktadır.
 
RADYOFREKANS İLE DERİN ISI TEDAVİSİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR
 
Radyofrekans nedir? 
 
Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. 
 
 
Nasıl çalışır? 
 
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. 
 
Amaç nedir? 
 
Amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır.( normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. 
 
 
Etkileri nelerdir? 
 
Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.
 
1.Etki ; Temel Mekanizma : Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. 
 
2.Etki ; Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.
 
 
3. Etki ; Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. 
Sonuç: Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülitlerin yok olması,toparlanma,sarkıkların giderilmesi,kırışıklıkların yok olması sonucu doğar. 
 
 
Isı nasıl kontrol edilir? 
 
Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür.Tedavi süresince ısı sürekli ölçülür. 
 
Hangi bölgelerde uygulama, hangi başlık ile yapılır? 
 
Tripolar, Bipolar ve Unipolar Radifrekanslar bulunmaktadır. Tripolar ve Bipolar başlıkla yüz uygulamaları, Unipolar başlık ile vücut uygulamaları yapılır. 
 
 
Tedavi Süresi ? 
 
En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 45-60 dakika,göbek ve basenler için 20-25 dakikadır. 
 
 
Uygulama acı vermekte midir? 
 
Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır. 
 
 
Tedavide cilt renginin koyu olması bir sakınca mıdır? 
 
Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilebilmektedir. 
 
 
Tedavi aralığı? 
 
En kısa tedavi aralığı 1 hafta,en uzun tedavi aralığı 4 haftadır.Buna kişinin durumuna göre karar verilir.Toplam seanslar ortalama 6 seanstır. 
 
 
Kimlere uygulanamaz? 
 
Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),hamilelik,kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz. 
 
 
Tedaviden nasıl sonuçlar beklemeliyiz? 
 
Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir. 20 Haziran 2011 Pazartesi 21:42:12

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

309 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 54 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 60 Oy