AnaSayfa >> Kontrollü Zayıflama >> Pasif Jimnastik İle Zayıflamak Çok Kolay ...
Pasif Jimnastik İle Zayıflamak Çok Kolay ...

 Pasif Jimnastik | Passive Gymnastics

 
Bölgesel zayıflama yöntemleri ve tekniklerinden Pasif Jimnastik veya diğer adıyla Elektroterapi uygulaması:
 
Pasif jimnastik adı sizi yanıltmasın. Sizlere bugün herhangi bir zayıflama hareketleri veya kilo verdiren vücut egzersizleri vermeyeceğim. Pasif Jimnastik aslında bir zayıflama aletinin ismi. Kasların düşük voltajlı elektrik akımları ile uyarılması neticesinde kaslara ekstradan kalori harcatma amacı ile tasarlanan bu alet, aslında saç çıkarma, vücut şekillendirme gibi yöntemler için uzun zamandır kullanılan bir teknikti. Ancak bunu zayıflama amacı için kullanmak daha birkaç yıllık bir geçmişe sahiptir.
 
Elektroterapi tekniği ile uygulanan pasif jimnastik kürleri sadece bölgesel zayıflama ve incelme için değil, aynı zamanda selülit tedavisi için de kullanılabilinen son model bir zayıflama tekniğidir. Genelde elektroterapi cihazlarında 16 ile 24 adet elektrot ucu, zayıflaması arzu edilen bölgelere takılmakta ve elektrik şokları ufak ufak verilmektedir. Çok sayıda elektrod imkanı olduğu için vücudun birden fazla bölgesinde eş zamanlı zayıflama sağlanabilmektedir.
 
Pasif Jimnastik aleti bir bilgisayara bağlı olup modeline göre 6 ile 9 arası farklı program seçeneği ile zayıflama sağlayabilmektedir. Diğer bir ifade ile Pasif jimnastik aleti 9 farklı işlev ile değişik bölgelere elektro şok uygulayabilmektedir.
1. Standart
2. Tonlama
3. Hızlı
4. Lenfatik drenaj
5. Rahatlatma
6. Karın kasları ve göbek eritme
7. Kalça, Popo ve basen eritme
8. Ameliyatsız yüz germe
9. Göğüs dikleştirme
 
Pasif jimnastik nedir – pasif jimnastik nasıl uygulanır
 
Elektroterapi seansları ortalama 45 dakika sürmekte olup hasta pasif jimnastik kürüne alınmadan evvel bir takım testlerden geçirilmektedir. Kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı uzman tarafından kararlaştırılmaktadır. Pasif jimnastik tedavisinin etkilerinin ve faydalarının ortaya çıkması genelde 3. veya 4 kürden itibaren olmaktadır. 24 kür ile tamamlanan pasif jimnastik tedavisi, 12. kürden itibaren müthiş bir zayıflama etkisi göstermektedir. 25. kür e gelindiğinde ortalama olarak bir liposakşın ameliyatı yapmış kadar bölgesel zayıflama ve yağ eritme başarısını göstermiş oluyorsunuz.
Pasif jimnastik kürleri süresince kas hücrelerinin gelişimini sağlamak ve kas dokusunu büyültmek için Alfa- hidroksi asitleri ve L- Karnitin bakımından zengin yiyeceklerle beslenmek tavsiye edilmektedir. ( Guarana ekstresi, kafeinli içecekler, meyve suları (limon, ananas, greyfurt gibi.) tüketilmesi bu açıdan faydalı olacaktır. pasif jimnastik hareketleri denilen kas geliştirici egzersizler de Seans öncesinde fayda sağlayan basit egzersizlerdir.
 
 
Elektroterapi – Pasif jimnastiğin faydaları yararları ve bölgesel zayıflama üzerindeki etkileri:
 
Diyet ve egzersiz gibi klasik zayıflama yöntemleri ile karşılaştırılınca bölgesel zayıflama sağlaması ve verilen kiloların alınmaması gibi avantajları bulunan pasif Jimnastik yöntemi, kolay vazgeçilmeyecek bir zayıflama tekniğidir. Özellikle göğüs, yüz, kalça, göbek, karın, basen, popo, simit incelmesi ve zayıflaması, Elektroterapi ile nokta atışı gerçekleşebilmektedir. pasif jimnastik merkezleri, istanbul, ankara, ,izmir, adana, bursa, antalya, konya, kayseri, eskişehir, kadıköy, etiler, beşiktaş, bakırköy, florya, fatih, karşıyaka, çankaya, maltepe, bornova, buca, pendik, gibi büyük yerleşim merkezlerindeki zayıflama merkezlerinde bulunulabilen bir alettir. Pasif jimnastiğin zararları konusunda şu ana kadar şahit olduğum bir şikayet görmedim.
 20 Haziran 2011 Pazartesi 21:25:43

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

309 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 54 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 60 Oy