AnaSayfa >> Lazerli Tedaviler >> Lazerle Cilt Lekeleri Tedavileri ...
Lazerle Cilt Lekeleri Tedavileri ...

 LAZER ile CİLT LEKELERİ TEDAVİLERİ  (Yaşlılık lekeleri, Hiperpigmentasyon, Melasma, Çil )

 
 
Yüzümüz, eller ve kollar vücudumuzda yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerdir çünkü çevresel faktörlere en çok maruz kalan bölgelerdir. Güneş ve doğal yaşlanma prosesi siyah noktalar ve güneş lekelerinin oluşmasına katkıda bulunurlar. 
 
Yaşlılık lekeleri ve çiller pigmente lezyonlardır. Bunların bazıları tıbbi olarak sorun yaratmasa da, insanlar doğal güzelliklerini bozan bu durumlardan kurtulmak istemektedirler. 
 
 
 
 
Gelişmiş IPL Laser teknolojisi doktorunuzun pek çok iyi huylu pigmente (koyulaşmış) lezyondan muayenehane ortamında acısız, güvenli ve etkin şekilde tedavi etmesine imkan sağlamaktadır.
 
Pigmente lezyonlar nelerdir?
Pigmente lezyonlar ise, ciltte melanositlerin çoğalmasıyla oluşur. Melanositler "melanin" yapan hücreleri içerir ve melanin de koyu ciltten sorumlu maddedir.
 
IPL Laser tedavileri nasıl etki eder? 
IPL Laser sistemi yoğunlaştırılmış ışık atımları kullanarak non-invazif  bir şekilde ciltte melanin’i azaltır.  Işık enerjisi bilgisayar kontrollü bir başlık aracılığıyla atımlar şeklinde uygulanır. IPL tedavisinden sonra, tedavi edilen lezyon kademeli olarak solar ve sonunda da yok olur. 
 
Hangi durumları IPL Laser sistemi tedavi eder? 
  Çiller
  Yaşlılık lekeleri (Lentigolar)
  Güneş lekeleri (Solar Lentigolar)
  Doğum lekeleri (Cafe au lait macules)
  Seboroik keratoz
  Hiperpigmentasyon
  Şarap lekesi (Port wine stain)
  Rosacea
  Yüzde ve bacaklarda ince damarlanmalar (Spider venus)
 
Kaç seans tedavi gerekir? 
Bu lezyonun boyu, yerleşimi, derinliği ve rengine göre değişmektedir.
 
Yüzdeki ince damarlanmalar ve yaşlılık lekeleri genellikle bir-iki tedavide iyileşebilirken, daha koyu ve derin doğum lekeleri daha fazla seans gerektirebilir. Her seans 15-20 dk. kadar sürmektedir. 
 
Tedavi aralıkları dört-sekiz hafta civarındadır ve her seanstan sonra lezyonun renginde açılma beklenmektedir.
 
Tedavi sonrasında ne olacak?
IPL laser tedavisini takiben hafif bir renk değişimi olabilir. Birkaç gün sonra lezyon üzerinde kabuklanma olur ve 7-14 gün içinde de düşer. Nadiren de bazı renk değişiklikleri aylarca kalabilir.
 
IPL Laser tedavisinden ne beklenir? 
Damarsal ve pigmente lezyonlarda hastalarımızın çoğunda düzelme görmekteyiz. Düzelme bazen çok dramatik olabilmektedir. Yine de her tıbbi işlemde olduğu gibi, bazı vakalarda hafif değişiklikler olabilir ve nadiren de değişiklik gözlenmeyebilir.
 20 Haziran 2011 Pazartesi 13:38:58

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

309 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 54 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 60 Oy