AnaSayfa >> Lazerli Tedaviler >> Lazer Epilasyonun Yaz Aylarında Yapılması ...
Lazer Epilasyonun Yaz Aylarında Yapılması ...

 Lazer Epilasyon ve İpl in yaz aylarında yapılması;

 
İPL uygun modda kullanıldığı taktirde ve epilasyondan sonra uygun güneşten koruyucular kullanıldığı sürece yazın lazer uygulamasının hiçbir sakıncası yoktur.
 
IPL Lazerle tedavi
 
IPL lazer sistemi, ince damarlanmalar için cerrahi olmayan, güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir. Işık enerjisi atımlar şeklinde hedef damara yönlendirilir ve damar tarafından emilir. Damardaki ısı emilimi "thermocoagulation" (tıkanma) ile sonuçlanır, kademeli olarak da bu damar vücut tarafından emilir. 
 
Tedavide neler olur?
 
Öncelikle doktorumuz tedavi edilecek damarları belirler. Genellikle önce daha büyük damarlar tedavi edilir. Genellikle sorunsuz geçen bu tedavide rahatsızlık ya yok ya da çok azdır. Atış sonrasında bazı hastalarımız geçici ve hafif bir yanma hissi duyabilmektedirler. 
 
Tedavi ne kadar sürer?
 
 
Çoğu hastada birinci veya ikinci tedaviden sonra belirgin iyileşme görülür. Yine de yeni damarlanmalar oluşabilir ve tam tedavi için daha fazla seans gerekebilir. Bu seanslar genelde üç - dört hafta aralarla yapılır. Şarap lekeleri, hemanjiomlar ve bacaktaki damarlanmalar IPL tedavileri ile çok tatminkar sonuçlar verirken dört ile sekiz tedavi seansı gibi uzun bir tedavi gerektirebilir. 
 
Tedavi sonrasıııda neler olur?
 
Tedavi sonrasında tedavi edilen alanda oluşabilecek morluklar genelde ilk haftadan sonra kaybolur. Kabarcık veya kabuklanma genelde görülmez. Bacak damarlarındaki tedavinin başarısı için çok sıcak banyo veya aşırı egzersizden kaçınmak gerekmektedir. Tedavi sonrası genellikle günlük hayatınıza devam edebilirsiniz ancak ilk 24 saat için aşırı egzersizden kaçınmak önemlidir.
 
Yüzümüz, eller ve kollar vücudumuzda yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerdir çünkü çevresel faktörlere en çok maruz kalan bölgelerdir. Güneş ve doğal yaşlanma prosesi siyah noktalar ve güneş lekelerinin oluşmasına katkıda bulunurlar. 
Yaşlılık lekeleri ve çiller pigmente lezyonlardır. Bunların bazıları tıbbi olarak sorun yaratmasa da, insanlar doğal güzelliklerini bozan bu durumlardan kurtulmak istemektedirler.
Gelişmiş IPL Lazer teknolojisi doktorunuzun pek çok iyi huylu pigmente (koyulaşmış) lezyondan muayenehane ortamında acısız, güvenli ve etkin şekilde tedavi etmesine imkan sağlamaktadır.20 Haziran 2011 Pazartesi 13:34:29

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

305 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 55 167 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 57 Oy