AnaSayfa >> Lazerli Tedaviler >> Lazerle Damar Tedavileri ...
Lazerle Damar Tedavileri ...

 LAZERLE DAMAR TEDAVİLERİ (varis, telenjektazi, hemanjiom)

 
Cilt yüzeyinin hemen altında anormal damarlanmalar cilde kırmızı bir renk verir ve damarsal lezyonlar olarak adlandırılırlar.
 
Her yıl milyonlarca kadın ve erkek göze hoş görünmeyen ince damarlanmalar (Spider venus) ve ağrılı varikoz venler (varis) için tedavi aramaktadırlar. İnce damarlanmalar veya telenjiektaziler daha çok yüz veya uyluk’ta görülen küçük, kırmızı, mavi veya mor renkte kan damarlarıdır.
 
Varikoz venler çap olarak daha büyük olup, genelde kabarık ve mavimsi görünümdedir.Bunlar ciddi damarsal bozukluklarla bağlantılı olabileceğinden doktorunuz tarafından ciddi şekilde değerlendirilmelidir.
 
IPL Laserle tedavi 
IPL laser sistemi, ince damarlanmalar için cerrahi olmayan, güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir. 
 
Işık enerjisi atımlar şeklinde hedef damara yönlendirilir ve damar tarafından emilir. Damardaki ısı emilimi "thermocoagulation" (tıkanma) ile sonuçlanır, kademeli olarak da bu damar vücut tarafından emilir.
 
Tedavide neler olur? 
 Öncelikle doktorumuz tedavi edilecek damarları belirler. Genellikle önce daha büyük damarlar tedavi edilir. Genellikle sorunsuz geçen bu tedavide rahatsızlık ya yok ya da çok azdır.  Atış sonrasında bazı hastalarımız geçici ve hafif bir yanma hissi duyabilmektedirler.
 
Tedavi ne kadar sürer? 
Çoğu hastada birinci veya ikinci tedaviden sonra belirgin iyileşme görülür. Yine de yeni damrlanmalar oluşabilir ve tam tedavi için daha fazla seanslar gerekebilir. Bu seanslar genelde üç-dört hafta aralarla yapılır.
 
Şarap lekeleri, hemanjiomlar ve bacaktaki damarlanmalar IPL tedavileri ile çok tatminkar sonuçlar verirken dört ile sekiz tedavi seansı gibi uzun bir tedavi gerektirebilir.
 
Tedavi sonrasında neler olur? 
Tedavi sonrasında tedavi edilen alanda oluşabilecek morluklar genelde ilk haftadan sonra kaybolur. Kabarcık veya kabuklanma genelde görülmez. Bacak damarlarındaki tedavinin başarısı için çok sıcak banyo veya aşırı egzersizden kaçınmak gerekmektedir.
 
Tedavi sonrası genellikle günlük hayatınıza devam edebilirsiniz ancak ilk 24 saat için aşırı egzersizden kaçınmak önemlidir. 
 20 Haziran 2011 Pazartesi 13:32:41

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

309 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 54 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 60 Oy