AnaSayfa >> Saç Tedavi Teknikleri >> Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi


Mezoterapi, kelime anlamı olarak direkt derinin orta tabakasına uygulanan bir takım ilaçları enjekte etmektir . Amaç daha az miktarda aktif maddeyi tedavi edilecek bölgeye enjekte ederek etkili olmaktır. Bu yöntem, yüzde, saçlı deride ve vücutta kullanılmaktadır.


Saç mezoterapisinde, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve eser elementleri içeren özel serumlar direkt olarak saç kökünün yer aldığı derinin orta tabakasına enjekte edilir.


Yıpranmış saçlarda canlanmaya neden olur, kişideki başka bir rahatsızlık nedeniyle oluşmuş (tiroid hastalığı, anemi vb.) saç dökülmelerinin tedavisinde yardımcıdır.


Ayrıca stres, mevsimsel dökülme sürecinin uzaması, beslenme bozukluğu nedeni ile oluşan dökülmelerde de etkili bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapinin faydaları 

Bölgesel (Lokal) uygulama imkanı,

Yan etkilerinin çok az olması ve düşük maliyeti,

Yüzeyel intra-dermal veya deri altı uygulama, ilacın aktif biyo-yararlanımı,

İlaçların minimum dozlarda ve bizzat hekim tarafından verilmesi,

Seans aralıklarının diğer rutin uygulamalara göre daha uzun olması.


Mezoterapide Hangi Tip İlaçlar Kullanılır?


Mezoterapide kullanılan ilaçlar çok çeşitlidir. Bu ilaçlar FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayladığı, eczanelerde satılan, çoğu bitkisel ürünlerdir. Önemli olan yapılacak kokteylde kullanılan ilaçların farmakolojik özelliklerini, birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir.


Sonuçları Ne Zaman Görebilirim?


Seanslar başladıktan 5 ila 7 seans sonra olumlu olmaktadır.. Saç mezoterapisi, ilk ay haftada 1 seans, ikinci ay 10 günde 1 seans ve sonra ayda 1 olacak şekilde 10 ile 12 seans uygulanır.

 
20 Haziran 2011 Pazartesi 03:11:47

Bize Sorun

 

Anket

Web sitemizi nasıl buldunuz ?


Web sitemizi nasıl buldunuz ?

309 Kez Oy kullanılmıştır.
Çok güzel % 54 168 Oy
İyi % 17 51 Oy
Kötü % 10 30 Oy
Çok kötü % 19 60 Oy